Myšlení rychlé a pomalé – D. Kahneman

499 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.4.2024
Možnosti doručení

Fungování lidské mysli bylo vždy jednou velkou záhadou. S klíčovým vysvětlením přichází ve své knize z roku 2014 Daniel Kahneman, který si za toto dílo vysloužil nejedno ocenění. Tento americko-izraelský psycholog a držitel Nobelovy ceny za ekonomii, v této publikaci prezentuje komplexní poznatky o lidském úsudku, racionálním uvažováním a intuici, které přispějí k hlubšímu porozumění o myšlenkových postupech a fungování lidského mozku.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co se v knize naučíš? 

Myšlení, rychlé a pomalé je inspirující kniha o tom, jak geniální a zároveň omylná může lidská mysl být. Zatímco si dokážeme poradit se složitými logickými úlohami a výpočty, ošálí nás často jednoduché optické klamy a někdy i naše vlastní vzpomínky. Ve své knize ti autor ukáže fungování lidské mysli a vysvětlí základní rozdíly mezi dominujícím rychlým myšlením (systém 1) a pomalejším racionálním uvažováním (systém 2).

V dalších částech knihy přijdeš na kloub tomu, jak si podmanit statistické myšlení nebo v jakých případech je lepší dát na svou intuici. Daniel Kahneman na to taktně naváže problematikou lidských předsudků a zasvětí tě do problematiky mentálních pastí a iracionálních rozhodnutí. V poslední části knihy pak budeš mít tu čest nahlédnout pod roušku nejnovějšího výzkumu mezi prožívajícím a pamatujícím “já”, jehož výsledky tě skutečně překvapí. 

 Pro koho je kniha vhodná? 

Kniha je vhodná pro čtenáře, kteří mají zájem prozkoumat principy lidského myšlení a zároveň lépe porozumět světu okolo sebe. Nezáleží na tom, jestli jsi čtenář laik nebo vystudovaný psycholog, Daniel Kahneman ti dokáže srozumitelně vysvětlit i složitější vědecké záležitosti, a to pomocí názorných příkladů, obrázků a zábavných cvičení. Myšlení, rychlé a pomalé je doporučováno zejména studentům, učitelům, lékařům, psychologům a investorům, kterým pomůže pochopit důležité myšlenkové principy a jejich vliv na paměť a interpretaci. Netřeba říkat, že svým obsahem může čtenářům radikálně změnit úhel pohledu na svět a způsob dosavadního uvažování.  

Myšlení rychlé a pomalé – D. Kahneman

Jan Melvil Publishing

Jan Melvil Publishing je české brněnské nakladatelství, které založili v roce 2007 Tomáš Baránek a Vít Šebor. Zaměřuje se na vydávání světových bestsellerů v oblastech pracovního a osobního rozvoje, psychologie, managementu a byznysu, zdraví a fitness, a v roce 2020 přibyla i edice věnující se historii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Chytré knihy
Literatura: Zahraniční

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: