Faktomluva - H. Rosling a A. Roslingová Rönlundová

349 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.4.2024
Možnosti doručení

Faktomluva z roku 2018 pochází od švédského vědce a statistika Hanse Roslinga, který společně se svým synem a snachou vytvořili knihu mapující pravdivé údaje, o kterých lidé často nemají ani zdání. Faktomluva, tedy chápání světa na základě faktů, je unikátním titulem odkrývající 10 zásadních důvodů, proč se mýlíme v pohledu na svět. Kniha se stala natolik úspěšnou, že ji sám Bill Gates věnoval všem americkým vysokoškolským absolventům roku 2018.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co se v této knize naučíš? 

Hans Rosling provedl během posledního desetiletí rozsáhlé průzkumy, v rámci kterého kladl  tisícům lidí faktické otázky na téma chudoby a bohatství, úmrtnosti, vzdělání, životního prostředí a dalších světových trendů. Čím více testoval, tím více byl v šoku. Jak to, že se tolik lidí mýlí v tolika věcech? Autoři v knize vysvětlují, že lidé nemají nedostatek znalostí – mají pouze zastaralé znalosti, které někdy bývají neplatné více než deset let. 

Cílem této knihy je aktualizace základních znalostí a celkového pohledu na svět podle pravdivých dat. Ve Faktomluvě zjistíš nejen důležitá fakta z celosvětového dění, ale také věci o našich pevně zakódovaných instinktech, které brání čistému porozumění. V jedenácti kapitolách prozkoumáš deset zkreslujících tendencí včetně zákeřného instinktu negativity, propasti, strachu nebo zobecnění. Se znalostmi z této knihy pochopíš, jak svět skutečně funguje, poradíš si s rozeznáním pravdy od lží a zároveň se zbavíš negativního postoje ke světu a jeho kontroverzním fenoménům. 

Pro koho je kniha vhodná? 

Tento inspirující titul si zamilují čtenáři, kteří dychtí po pravdivých faktech a jsou otevření novému pohledu na svět. Milovníci grafů a statistik zde budou více než spokojeni – Faktomluva je podložena důležitými daty a výzkumy, které čtenáře skutečně překvapí a někdy podnítí i k přehodnocení pevně daných názorů. Hodit se bude i těm, kteří se chtějí naučit pracovat s fakty a podmanit si vrozené instinkty tak, aby se mohli rozhodovat objektivně a bez limitujícího zkreslení. 

Faktomluva - H. Rosling a A. Roslingová Rönlundová

Jan Melvil Publishing

Jan Melvil Publishing je české brněnské nakladatelství, které založili v roce 2007 Tomáš Baránek a Vít Šebor. Zaměřuje se na vydávání světových bestsellerů v oblastech pracovního a osobního rozvoje, psychologie, managementu a byznysu, zdraví a fitness, a v roce 2020 přibyla i edice věnující se historii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Chytré knihy
Literatura: Zahraniční
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
1x
Nevyplňujte toto pole:
5
LF Avatar autora | 6.11.2020
Vše v pořádku, spokojenost.
1
JM Avatar autora | 10.8.2020
Autoři se domnívají, že máte "většinový" názor a snaží se vám ho vyvrátit daty. Problém nastává, když 1/ názor, který je od vás očekáván nemáte; 2/ data, kterými autoři operují jsou (s ohledem na datum vydání) zastaralá.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: