Být normální je na hovno - J. Mooney

299 Kč
Není skladem
Možnosti doručení

Co je to normální? Jsi normální? A my? Kdokoliv z nás? 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Všichni jsme obklopeni institucemi, systémy a kulturními zvyklostmi, které vyžadují normálnost. Všichni si musíme vybudovat život a své vlastní já navzdory přísným soudcům zavedené teorie normality. Tahle kniha chce, abyste byli připravení. Abyste věděli, jak žít a být úspěšní ve světě, který vám v určitou chvíli sdělí, že nejste normální kvůli tomu, jak vypadáte, koho milujete, jak se učíte, jak se cítíte, jak se chováte nebo v co věříte. A taky abyste věděli, že normálnost je problém, se kterým je třeba bojovat…

Jonathan Mooney na základě vlastních zkušeností i odborných názorů a příběhů lidí popisuje svět, kterému vládne normálnost a který ubližuje. Svým myšlením vybočoval už jako dítě. Byl hyperaktivní, trpěl dyslexií a číst se naučil až ve 12 letech. Tvrdili mu, že jednou bude maximálně obracet hamburgery. Přesto vystudoval prestižní univerzitu a stal se z něj spisovatel. Jeho pohled na svět se zásadně změnil, když si uvědomil, že problém není v něm, ale v systému a běžném pojetí normálnosti. V knize zkoumá, co pro děti i dospělé znamená, když se odchylují od normy a když jsou lapeni v prostředí, které je škatulkuje, ztrapňuje a dává jim tvrdě najevo, že problém je v nich. Mooney ale tvrdí, že pokud změníme pohled na rozmanitost, schopnosti a postižení, můžeme tím spustit revoluci. Jdeš do toho?

 

 
Být normální je na hovno - J. Mooney

Audiolibrix

V Audiolibrixu věří v to, že člověk by se nikdy neměl přestat učit novým věcem. I proto vyhledávají knihy, které nám pomáhají růst a posouvat naše životy k lepšímu. Toto nakladatelství se zaměřuje na literaturu osobního rozvoje – produktivitu, duševní zdraví, odolnost, stoicismus nebo vzdělávání.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: