Často kladené
dotazy (nejen) o Dolleru

Tady najdeš ty nejčastější otázky a odpovědi. Napadá tě ještě něco? Napiš nám!

Parametry

Jaké jsou míry Dolleru a kolik váží?

Doller je o kousek menší než formát A5 (210×135 mm). Doller 12 (roční) váží 406 g
a Doller 6 (půlroční) jen 272 g. To znamená, že se ti v pohodě vejde do kabelky i do
batohu a nehrozí ti kýla.

Jaký papír je použitý v Dolleru?

Papír s gramáží 90 g/m2 má certifikaci FSC (Forest Stewardship Council), takže se nemusíš bát, že se ti tvé poznámky propijí. Tužky, pera, pastelky, fixy s inkoustem na vodní bázi jsou v klidu. Pozor ale na ty, které fungují na alkoholové bázi. Ty propíjí, k DOLLERu je nedoporučujeme.

Kolik má Doller stránek?

Máš před sebou krásných 226 stran u ročního a 128 stran u půlročního Dolleru
(bez předsádky), které čekají na tvůj příběh.

Budu mít dost místa na své poznámky?

Celkem je v Dolleru 22 čistých i linkovaných stran na tvoje masterplány nápady a poznámky. A jako bonus máš v každém týdenním přehledu volnou ⅓ strany, takže nic nebrání zběsilému zapisování.

Je Doller ohleduplný ke zvířatům?

No jasně. Desky jsou vyrobené z italské koženky, takže se nemusíš bát,
že by při výrobě utrpělo nějaké zvíře.

Existují další jazykové mutace Dolleru? V čem se liší?

Máme českou, slovenskou, anglickou a německou verzi. Každá mutace se
liší pouze změnou jazyka, rozložení i obsah jsou stejné.

Používání

Co znamená, že je Doller nedatovaný? K čemu je to dobré?

To znamená, že nezačíná od 1. ledna, ale své sny můžeš začít žít, jakmile se ti Doller dostane do rukou. Stačí doplnit data jednotlivých dní a je to. Předepsat celý rok trvá necelou půlhodinku. Možná to vypadá jako hodně času, ale pak budeš mít celý rok klid a můžeš se věnovat plánování a plnění svých snů.

K čemu slouží matice 12 čísel?

Ta symbolizuje jednotlivé měsíce. Je to jednoduché, označ si v ní konkrétní měsíc.
Například u zvýrazněné 7 víš, že se jedná o červenec.

K čemu jsou hranaté závorky, mezi kterými je volné místo?

To je přeci místo pro datum jednotlivých dní. Sedm mezer jako sedm dní v týdnu.

Na co je kapsička na zadní straně Dolleru?

Třeba na vstupenky do kina, které nesmíme zapomenout doma. Nebo na fotky, vizitky s důležitými telefonními čísly a další důležitosti, které chceš mít pořád u sebe a nechceš je hledat.

Co když mi některý měsíc nevychází políčka?

Jedná se o specifickou vlastnost Dolleru, se kterou se setkáš 2–3× do roka. Je to proto, že měsíc lehce překračuje do šestého týdne, ale Doller vyhrazuje na každý měsíc týdnů pět. Neboj, to vyřešíš snadno. V takovém případě si tyto dny připíšeš v týdenním kalendáriu do prvního týdne následujícího měsíce. V měsíčním přehledu si přebývající dny můžeš napsat na začátek měsíce, ať máš přehled ucelený. Je nám jasné, že je to trochu netradiční řešení, ale přišlo nám to lepší než přidávat minimálně dalších 20 stran, které by zůstaly nepopsatelné. Podepsaly by se totiž na váze a tloušťce Dolleru a plýtvání papírem taky nemáme rádi.

Kde najdu návod k použití?

Návod najdeš v potvrzení objednávky tvého Dolleru. Ale ať ho nemusíš hledat, najdeš ho tu: (www.doller.cz/navod)

Jak mi Doller pomůže?

Je toho spousta. Doller je pomocník na cestě za plněním tvých snů. Dává ti prostor pro jejich zaznamenání a vždy budeš vědět, kde je najdeš. Nemusíš je znovu vymýšlet nebo dokonce zapomínat. Svoje sny si můžeš díky skvělému systému rozplánovat na co nejmenší kousky. Pizzu taky nesníš na jeden hlt. Svůj pokrok uvidíš černý na bílém a můžeš si ho díky měsíčnímu shrnutí každý měsíc hlídat. Jak to všechno uvidíš, budou tě napadat nové a nové věci a taky ti to dodá odvahu si začít ukrajovat větší kousky a více si věřit. A čistý design tě bude vybízet ke kreativitě, ve které se meze nekladou – takže Doller bude vypadat přesně tak, jak chceš ty.

Neumím malovat, je pro mne Doller vhodný?

Doller jsme navrhli tak, aby si ho mohl každý přizpůsobit sobě a své cestě za sny. Malování není povinné, Doller ti pomáhá plnit si sny i když si je jen naplánuješ, ale ze zkušenosti víme, že malování pomáhá k zapamatování si věcí, událostí a vzpomínek. Obrázek platí za tisíc slov. Své cíle si můžeš vizualizovat jakkoliv - vlepíš fotky, obrázky, výstřižky. A třeba se časem dostaneš i k tomu malování.

Jak mám začít?

Nejdříve si vyplň data a zbytek je samozřejmě na tobě. Tvůj Doller, tvé já. Ale pokud hledáš pár tipů, podívej se k nám na FB nebo na Instagram. Tipy ostatních majitelů Dolleru zase hledej pod hashtagem #zijsvesny #doller nebo #tvorimdoller. Doporučujeme taky kouknout na tohle video, do začátku ti hodně pomůže.

Výroba

Kde Doller vyrábíte?

Každý Doller se rodí v České republice, přímo ve Zlíně.

Co znamená zkratka FSC?

Doller je eco-friendly. Certifikát FSC (Forest Stewardship Council) zaručuje, že jsme každou jeho stránku vytiskli na ekologicky šetrný papír. Celý proces od původu stromu až po tisk je přísně hlídán, aby byl ekologicky šetrný k životnímu prostředí.

Objednávka

Jak zjistím, kdy mi balíček po provedení objednávky přijde?

Jakmile proběhne platba, potvrdíme ti vyřízení objednávky mailem. V tu chvíli začínáme pracovat na tom, abychom tvoji zásilku co nejrychleji odeslali. Zabalíme, odešleme a napíšeme ti znovu. Pak už jen očekáváš doručený balíček. Vždy záleží, jakého dopravce zvolíš, ale zvládáme to do 3 dnů od potvrzení. Většinou je to ale větší hukot a objednávka je u tebe dřív.

Nepřišel mi žádný potvrzovací mail.

To je divné. Možná špatná emailová adresa, nebo se toulá někde v éteru. Nic se neděje,
stačí se nám ozvat na email info@doller.cz nebo rovnou volej na 736 491 402. Najdeme, zkontrolujeme, potvrdíme, napravíme. Od toho tu jsme.

Můj Doller se asi někam zatoulal. Jak zjistím, kde je?

Stačí se nám ozvat na info@doller.cz nebo rovnou volej na 736 491 402, zkusíme ho spolu dohledat. Pokud už není v našich rukou, pomůžeme ti  tak. Nezapomeň zadat číslo objednávky, to nám hledání urychlí.

Doller přišel poškozený, co s tím?

Potřebuješ Doller reklamovat? Klikni na sekci Vrácení zboží a reklamace (https://eshop.doller.cz/vraceni-zbozi-a-reklamace/) a vyplň Retino formulář pro reklamaci. Co nejdříve se ti ozveme a vše dáme do pořádku.

Jak můžu vyměnit nebo vrátit Doller?

Není Doller podle tvých představ nebo prostě jen potřebuješ jinou barvu či jazykovou variantu? Pokud je Doller nepopsaný a nepoškozený, klikni na sekci Vrácení zboží a reklamace (https://eshop.doller.cz/vraceni-zbozi-a-reklamace/) a vyplň Retino formulář pro vrácení zboží. Brzy se ti ozveme a vyřešíme to spolu.

Jak mám stornovat objednávku?

Zavolej nám na 736 491 402 nebo napiš mail info@doller.cz.
Nezapomeň si připravit číslo objednávky.

Doprava

Jaká je cena poštovného v rámci ČR a SR?

Záleží na tom, jaký způsob dopravy si vybereš.

  • Po Česku dodáváme třemi způsoby:
  • Zásilkovna – cena 69 Kč, dobírka 29 Kč.
  • InTime – cena 99 Kč, dobírka 29 Kč
  • Česká pošta – cena 119 Kč, dobírka 29 Kč
  • Na Slovensko dodáváme dvěma způsoby:
  • Zásilkovna – cena 4 EURA, dobírka 1,30 EUR
  • InTime– cena 6 EUR, dobírka 1,30 EUR

Jaká je cena poštovného do zahraničí?

  • Kurýrem za 10,50 EUR, cena zahrnuje dodání do 5 dnů, sledování zásilky, informační email a sms o čase doručení.
  • Národní dopravce za 8,50 EUR – dodání do 3 týdnů, cena nezahrnuje možnost sledování zásilky.

Jak dlouhá je doručovací doba?

Je to rychlovka! Zásilka přes InTime, DHL, Zásilkovnu i Českou poštu ti dorazí hned druhý pracovní den, když bude objednaná a zaplacená do 12:00. Objednávky uhrazené po 12. hodině dorazí do třetího pracovního dne.

Co mám dělat, když nestíhám vyzvednout zásilku?

Nejideálnější je, když zavoláš přímo dopravci, u kterého je zásilka uložena. Většinou je prodloužení možné. U Zásilkovny stačí pro prodloužení úložní doby zaslat odpovědní SMS a uložení se prodlouží až na 21 dní. (Tato služba může být před Vánoci dočasně pozastavena.) Pokud s tím budeš mít problém, zvedni telefon, vytoč 736 491 402 a řekni nám to. Pomůžeme ti, aby se to vyřešilo. Záložní varianta je zpráva na mail info@doller.cz, ale telefonem to máš vždycky rychlejší.

Můžete mi objednávku zaslat jako Balík na poštu?

Ano můžeme. Zvol si doručení Českou poštou a napiš nám do poznámky k objednávce, že chceš poslat Balíkem na poštu. My to zařídíme. Nebo využij Zásilkovnu, která funguje v podstatě stejně a je trochu levnější. V ČR má už více než 1100 odběrových míst a více než 200 výdejen na Slovensku, prostě si jen najdeš tu nejbližší.

Platba

Jakými způsoby lze objednávku uhradit?

Bankovním převodem, kartou, na dobírku nebo Twistem. Kartou je to samozřejmě nejrychlejší.

Mám počítat s dalšími poplatky?

Jenom pokud volíš dobírku, tam je k ceně Dolleru a dopravy připočítán ještě poplatek 29 Kč. Převod, karta a Twisto jsou zdarma.

Co když mi během zpracování platby kartou spadl internet?

Pokud jsme platbu zaznamenali, automaticky ti pošleme mail s potvrzením objednávky. Pokud ti mail nepřišel, volej nebo piš – objednávku stornujeme, ty si vytvoříš novou a znovu zaplatíš kartou, tentokrát úspěšně.

Proč mi nejde při nákupu na firmu na Slovensko platit kartou?

POZOR. DIČ (CZ) = IČ DPH (SK) To je trochu složitější. Když objednává slovenský zákazník a vyplní DIČ, nepustí ho systém
na platbu kartou a přijde mu email, že objednávku nemá platit. Musíme totiž nejdříve zkontrolovat, jestli je plátcem DPH. Pokud ano, převedeme objednávku do daňového módu Reverse charge, takže bude objednávka a faktura bez DPH. Následně můžeš zaplatit převodem – zasíláme info do mailu. Pokud chceš ihned platit kartou, nelze nakupovat na firmu a vyplňovat IČ a DIČ. Moc se omlouváme za komplikace, ale my jsme si to nevymysleli.

Kde koupit

Můžu si DOLLER někde koupit bez objednávky na eshopu?

Jasné! Nemusíš objednávat, jen dojdeš a koupíš. Zatím jich máme pár, ale postupně rozšiřujeme. Celý aktuální seznam najdeš zde.

Affiliate program

O čem je řeč?

Affiliate program je jednoduchý způsob, jak získáš provizi z prodeje Dolleru.

Co pro to musím udělat?

Zaregistruješ se u nás do provizního programu, projdeš schvalovacím procesem a pak ti náš systém vygeneruje unikátní URL adresu, přes kterou další zákazník vstoupí na náš e-shop. Pokud do dvou měsíců provede zákazník s touto speciální URL adresou nákup, bude ti připsán nárok na provizi. https://eshop.doller.cz/affiliate-registrace/

Kdy se mi vyplatí peníze?

Jakmile je objednávka, kterou zákazník uskutečnil přes tvůj odkaz, zaplacená, schválíme ti provizi (10% z objednávky). Provize se ti sčítají a jakmile dosáhneš min. částky 400 Kč, odešleme ti peníze na účet.

Spolupráce/Kontakty

Mám obchod a chci v něm prodávat Dollery.

Skvělé! Pokud chceš šířit myšlenku Dolleru, napiš nám na doller@doller.cz a my se ti ozveme.

Věřím v myšlenku Dolleru a chci ji pomoct šířit dál a inspirovat ostatní. Jak se stanu ambasadorem?

První krok je na tobě. Napiš nám na doller@doller.cz a třeba společně něco vymyslíme.

Patřím do mediálního světa a zajímá mě příběh Dolleru nebo cokoli, na čem právě pracujete?

Telefonní číslo i email už tu zaznělo několikrát, pro jistotu ho ale vložíme i sem. Hledáte-li zdroj informací, pište na doller@doller.cz.